Tottelevaisuuskoe Keuruu 13.10.2013

Tuomari: Marko Puranen
Liikkeenohjaaja: Marjo Halmiala
Koetoimitsija: Katja Kiviaho
2. sihteeri: Satu Kajosmäki (evl), Riikka Saikkonen (alo, avo, voi)

Alokasluokka
sija rotu, sukupuoli koiran nimi omistaja/ohjaaja, paikkakunta pisteet tulos
1. Bokseri, narttu Sky Bridge Twisted Sister Satu Kajosmäki, Keuruu 197 I KP, TK1
2. Belgianpaimenkoira malinois, narttu Giramin Elfrida Kati Heinänen, Äänekoski 197 I KP
3. Shetlanninlammaskoira, uros Päättymätön Onni Heta Kuivanen, Jyväskylä 183 I
4. Novascotiannoutaja, narttu Rialthing Joyfull Marika Makkonen, Jyväskylä 179 I
5. Saksanpaimenkoira, narttu Avataran Alyssa Taina Sauna-aho, Keuruu 174,5 I TK1
5. Rottweiler, uros Wellhills Wishmaster Tanja Lähteenmäki, Saarijärvi 174,5 I TK1
7. Eurasier, narttu Blueberry Barcelonnette Jessica Varjonen, Jyväskylä 174 I TK1
8. Australianpaimenkoira, uros Highbuzz´s Avitus Miia Rossi, Alavus 161 I
9. Bordercollie, uros Rajahiilen Paiste Terhi Manninen, Keuruu 158 II
9. Bordercollie, narttu Siru Minna Söderlund, Äänekoski 158 II
11. Valkoinen länsiylämaanterrieri, narttu Elviira Teresa Rosenlund, Lahti 139,5 III
12. Valkoinen länsiylämaanterrieri, narttu Glorija Winter Snowflake Saara Nyholm, Äänekoski 136 III
13. Japaninpystykorva, uros Tamilan Akio Lilja Nyberg, Mänttä-Vilppula 118 III
14. Saksanpaimenkoira, uros Demants Xambo Eija Roustio, Harmoinen 104,5 III


Avoinluokka
sija rotu, sukupuoli koiran nimi omistaja/ohjaaja, paikkakunta pisteet tulos
1. Pitkäkarvainen collie, narttu Kangasvuokon Abba Anneli Onnela, Keuruu 181 I
2. Belgianpaimenkoira tervueren, narttu Tietenkin Tulinen Saija Palmu, Saarijärvi 169 I
3. Rottweiler, narttu Feuer vom Schloss Hexental Tanja Lähteenmäki, Saarijärvi 139,5 III
4. Australianpaimenkoira, uros Tres Colores Xmas Starlike Eija Ritovuori, Tampere 84 0


Voittajaluokka
sija rotu, sukupuoli koiran nimi omistaja/ohjaaja, paikkakunta pisteet tulos
1. Bordercollie, uros Tendinf Inflame Marja Rantala, Jyväskylä 210 III


Erikoisvoittajaluokka
sija rotu, sukupuoli koiran nimi omistaja/ohjaaja, paikkakunta pisteet tulos
1. Bordercollie, narttu Pikkupaimenen Revised Edition Riikka Saikkonen, Keuruu 218 III
2. Australianpaimenkoira, uros Patchcoat Red Cloud Anne Liimatainen, Äänekoski 170 0


Keuruun Seudun Kennelkerhon tokomestaruus 2013:
sija rotu, sukupuoli koiran nimi omistaja/ohjaaja, paikkakunta luokka, pisteet
1. Bokseri, narttu Sky Bridge Twisted Sister Satu Kajosmäki, Keuruu ALO 197
2. Pitkäkarvainen collie, narttu Kangasvuokon Abba Anneli Onnela, Keuruu AVO 190,05
3. Saksanpaimenkoira, narttu Avataran Alyssa Taina Sauna-aho, Keuruu ALO 174,5
4. Bordercollie, narttu Pikkupaimenen Revised Edition Riikka Saikkonen, Keuruu EVL 158,05
5. Bordercollie, uros Rajahiilen Paiste Terhi Manninen, Keuruu ALO 158