Tottelevaisuuskoe Keuruu 19.9.2010

Tuomari: Salme Mujunen
Liikkeenohjaaja: Anneli Onnela
Koetoimitsija: Tytti Hirvenlahti
2. sihteeri: Satu Kajosmäki (alo, evl), Maija Haltsonen (avo)
Keuruun Seudun Kennelkerhon mestaruuskoe

Alokasluokka
sija rotu, sukupuoli koiran nimi omistaja/ohjaaja, paikkakunta pisteet tulos
1. Bordercollie, narttu Amazeme Golden Queen Marjo Halmiala, Laukaa 188 I KP
2. Lyhytkarvainen collie, narttu Honey Melon Ultramarine Jenna Ratia, Keuruu 187,5 I KP, KSKK 187,5, 2. sija
3. Vehnäterrieri, uros Vehnäpellon Duracel Susanna Turtiainen, Helsinki 181,5 I KP
4. Pitkäkarvainen collie, uros Spearlake's Blue Suede shoes Jaana Harjunen, Karstula 174,5 I
5. Brienpaimenkoira, uros Kannusruohon Harmaasurri Sini Kautto, Lempäälä 171,5 I
6. Belgianpaimenkoira tervueren, uros Mansikkakujan O`Domo Anne Saarivuori, Mänttä-Vilppula 155 II
7. Valkoinen paimenkoira, narttu Tarita´s Fortune Kati Kivinen, Mänttä-Vilppula 151,5 II
8. Belgianpaimenkoira malinois Dream du Crepuscule des Loups Katri Halttunen, Petäjävesi 149,5 II KSKK 149,5, 6. sija
9. X-rotu, uros Repe Arna Lehtonen, Keuruu 141 II KSKK 141, 7. sija
10. Kääpiösnautseri, narttu Grace Leila Räsänen, Kuopio 59 0
- Saksanpaimenkoira, narttu Emberon's Carmenere Eveliina Siltanen, Mänttä-Vilppula 0 - ohjaaja keskeytti


Avoinluokka
sija rotu, sukupuoli koiran nimi omistaja/ohjaaja, paikkakunta pisteet tulos
1. Bordercollie, narttu Story Goes Queen Of Hearts Marjo Halmiala, Laukaa 173 I
2. Lyhytkarvainen collie, narttu Acting Lady Luck Anna Sinerheimo, Jyväskylä 165 I
3. Welsh corgi pembroke, uros Puksipuun Lemmenliekki Mira Äikiä, Jämsä 164,5 I
4. X-rotu Poke Anniina Huovinen, Jyväskylä 152 II
5. Bokseri, narttu Catapha's Almost An Angel Satu Kajosmäki, Keuruu 151,5 II KSKK 159,075, 4. sija
6. Alaskanmalamuutti, narttu Nuurvikin Yuralria Spirit Hanne Alanko, Kuhmoinen 141,5 II
7. Saksanpaimenkoira, uros Solholmens Golan Carita Rantanen, Mänttä-Vilppula 84 0


Erikoisvoittajaluokka
sija rotu, sukupuoli koiran nimi omistaja/ohjaaja, paikkakunta pisteet tulos
1. Borderterrieri, uros Ykkösturva Kassu Terhi Manninen, Haapamäki 280 I FIN TVA, KSKK 203, 1. sija
2. Bordercollie, narttu Pikkupaimenen Revised Edition om. Riikka Saikkonen ja Sari Solanti, ohj. Riikka Saikkonen, Keuruu 253 II KSKK 183,425, 3. sija
3. Pumi, uros Karvakorvan Äimänkäki Mailis Paasikivi, Halli 215 III KSKK 155,875, 5. sija
4. Bordercollie, narttu Story Goes Queen Of Shadow Marjo Halmiala, Laukaa 204,5 III
5. Belgianpaimenkoira tervueren, uros Kuunsirpin Jovial Joker Aino Lakiasuo, Jyväskylä 203,5 III
6. Isovillakoira, uros Martina´s Touch Of Love Nina Nerg-Toivola, Asikkala 201 III