Tottelevaisuuskoe Keuruu 25.4.2010

Tuomari: Mauri Pehkonen
Liikkeenohjaaja: Anneli Onnela
Koetoimitsija: Hanna-Leena Hurme-Juurakko

Alokasluokka
sija rotu koiran nimi omistaja/ohjaaja pisteet tulos
1. Kultainennoutaja Mäkiharjun Ghost Story Heidi Kantola 161 I
2. Kultainennoutaja Goldtail Quaterback Kirsi Liukkunen 158 I
3. Lapinporokoira Hagassessan Trallalleia Laura Aalto 148 II
4. Bordercollie Särkyneen Pyörän Pinna Miia Malvisalo 145 II
5. Saksanpaimenkoira Solholmens Humle Sari Rantanen 143,5 II
6. Australianpaimenkoira Bywater Gerwald Anne Lehto 132 III
7. Lagotto romagnolo Budoar Tara Päivi Solmula 131 III
8. Samojedi Kuutamokeijun Pikku Prinssi Sissi Rentto 97 0


Avoinluokka
sija rotu koiran nimi omistaja/ohjaaja pisteet tulos
1. Borderterrieri Tirtär DJ Doggie Johanna Raudaskoski 169 I
2. Novascotiannoutaja Redadict Rodeo Rider Samuli Tiirikainen 161,5 I
3. Welsh corgi pembroke Puksipuun Lemmenliekki Mira Äikiä 157 II
4. Saksanpaimenkoira Solholmens Golan Carita Rantanen 149 II
5. Snautseri, musta Wanhan Purolan Daniela Paula Lyytinen 148 II
6. Kultainennoutaja Gilding Swedish Dream Katja Kuusela 138,5 III
7. Keeshond Kellokukka Ulpukka Marja Kokko 137 III
8. Saksanpaimenkoira Beetta Katja Kovanen 123,5 III


Voittajaluokka
sija rotu koiran nimi omistaja/ohjaaja pisteet tulos
1. Sileäkarvainennoutaja Glädjeyran's Isjungfru Tytti Hirvenlahti 262 I
2. Australiankarjakoira Cossak's Wilful Wile Elli Kinnunen 224 II
3. Australianpaimenkoira Hazelmoor Natty Napkin Aija Tanskanen 198,5 III
4. Keeshond Sjöboffens Farewell Angelina Helena Kokko 145 0
5. Labradorinnoutaja Vesipedon Hirmumyrsky Tuuli Salonen 137 0


Erikoisvoittajaluokka
sija rotu koiran nimi omistaja/ohjaaja pisteet tulos
1. Bordercollie Tammikallion Zalagarda Jaana Suominen 294,5 I
2. Bordercollie Story Goes Angel's Heart Meeri Alanko 257 I
3. Borderterrieri Ykkösturva Kassu Terhi Manninen 244,5 II
4. Belgianpaimenkoira tervueren Kuunsirpin Jovial Joker Aino Lakiasuo 186 0
5. Pumi Karvakorvan Äimänkäki Mailis Paasikivi 177,5 0